15 Temmuz zaferini kutladılar

15 Temmuz zaferini kutladılar
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, resmi internet sitesi üzerinden 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde kamuoyuna tebrik mesajı iletti.

15 Temmuz 2016 günü Fetullahçı Terör Örgütü olarak bilinen FETÖ, Türkiye'de darbe girişiminde bulunmuş, 251 vatandaşı katletmiş, 2194 vatandaşı da yaralamıştı.

TGTV, ‘’15 Temmuz işgal gecesiydi, milletimiz zafer kazandı’’ başlıklı basın açıklaması ile hem katledilen vatandaşların üzüntüsünü paylaştı hem de bastırılan darbe girişimini kutladı.

Vakıf, açıklamasında ‘’15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılıp, milli birlik ve beraberliğimizi sağladığımız destansı mücadelenin 5.yıldönümünde milletimizi tebrik ediyoruz. Bu zaferi kazanmamıza vesile olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyoruz. Bugün başımız dik ve geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

Milletin devlet ile ayrılmaz bir bütün olduğunu belirten Vakıf, açıklamasını ‘’ Gencecik evlatlarını 15 Temmuz’da şehit veren bu millet, FETÖ’nün sahte vaazlarına aldanmış olanlara bu ülkeyi teslim etmeyecektir. Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üye kuruluşlarımızla birlikte milli iradenin korunması, darbelere karşı toplumsal desteğin sürdürülmesi ve tam bağımsız Türkiye hafızasının her an taze tutulması için 15 Temmuz’u unutturmayacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız’’ sözleriyle sonlandırdı.