Almanya’da Müslümanların Bulunduğu Mezarlığa Çirkin Saldırı

Almanya’da Müslümanların Bulunduğu Mezarlığa Çirkin Saldırı
Almanya’da yeni yılın ilk saatlerinde, Iserlohn kentindeki mezarlığa kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı yapıldı.

Tamamı Müslümanlara ait mezarların, çirkin saldırı sonucu mezar taşları parçalanarak tahrip edilmiş şekilde bulundu. Yapılan saldırının kim ve kimler tarafından düzenlendiği henüz tespit edilmezken, Alman polisi olay hakkında ilgili soruşturmaya devam ediyor.

Aynı olay tekrar yaşanmış

Geçen yılda yeni yılın ilk saatlerinde aynı mezarlık çirkin saldırıya maruz kalmış, 7 Müslüman mezarı tahribata uğramış.

Dışişleri Bakanlığından olay hakkında, "Almanya’nın Iserlohn şehrinde bir Müslüman mezarlığına saldırı gerçekleştirildiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Yeni yıl gecesinde meydana gelen saldırı, son dönemde özellikle Avrupa’da yükselişe geçen ve Müslümanların mezarlıklarını dahi hedef haline getiren hastalıklı İslam karşıtı zihniyetin yeni bir göstergesidir. Bu elim saldırının faillerinin belirlenerek adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaya çaptırılmalarını temenni ediyoruz. Keza bu tür hadiselerin yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını arzu ediyoruz." açıklaması yapıldı.