“Bir Başka Ankara” fotoğraf sergisi açıldı

“Bir Başka Ankara” fotoğraf sergisi açıldı
‘Bir Başka Ankara’ adlı fotoğraf sergisinin açılışı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın, Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) fotoğrafçılık atölyesi tarafından hazırlanan Ankara’nın doğal güzellikleri ile tarihi yapı fotoğraflarının sergilendiği ‘Bir Başka Ankara’ adlı fotoğraf sergisini açtı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, programda yaptığı konuşmada Ankara’ya gönlünü verenlerin Ankara’yı güzelleştirdiğini belirterek, insanların Ankara’da hem ilim merkezlerini hem tarihi mekanları gezebileceklerini söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) yaptığı uluslararası çalışmalarına da değinen Başkan Erbaş, “Bugün vakfımız, 149 ülkeye ulaşıyor. Biz Türkiye’yi 149 ülkeye tanıtıyoruz. Düşünebiliyor musunuz? Bu parayla yapabileceğiniz bir tanıtım değildir.” dedi.

Erbaş’ın konuşmasının ardından Türkiye Yazarlar Birliği Kurucu Başkanı D. Mehmet Doğan, “Medeniyetin Şehirleri: Ankara” başlıklı konferans verdi.
Konferans sonrası Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve çok sayıda davetlinin katılımıyla kurdela kesimi gerçekleştirilerek serginin açılışı yapıldı.

Sanat severler, ‘Bir Başka Ankara’ sergisini, 4-9 Ekim tarihleri arasında ziyaret edebilecek.