İlmi Etüdler Derneği’nde yeni eğitim dönemi başlıyor

İlmi Etüdler Derneği’nde yeni eğitim dönemi başlıyor
İLEM, İstanbul’da 2. ve 3. sınıf lisans öğrencilerinin katılabileceği 2021-2022 dönemi eğitim programını duyurdu.

İlmi Etüdler Derneği (İLEM), İstanbul’da lisans eğitimi gören ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin faydalanabileceği 2021-2022 İLEM Eğitim Programını kamuoyuna duyurdu.

İLEM programın içeriğini şu şekilde anlattı;
‘’Ontoloji, ahlak, düşünce, felsefe, tarih ve siyaset problemleri ekseninde lisans öğrencileri için gerekli beceri, bakış açısı, eleştirel düşünme, müzakere ve çalışma disiplini sunmayı hedefleyen İLEM Eğitim Programı üç kademeden oluşuyor.
Her kademe güz ve bahar dönemi olarak ikiye ayrılıyor. Buna göre ilk iki kademedeki öğrenciler; toplum, düşünce, ahlak, medeniyet ve siyaset bağlamında oluşturulan kademe derslerini ve okuma gruplarını takip edecekler.
Üçüncü kademede ise akademik ilgi alanları çerçevesinde açılan atölye çalışmasından birine katılarak, ilk iki kademede kazandıkları perspektif ve yazım becerileri ile bilimsel bir metin üretmeye başlayacaklar’’

Tüm bu sürecin sonunda programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin eğitim programından mezun olacağını belirten İLEM, son başvuru tarihinin 14 Ekim olduğunu kaydetti.

Başvuru linki:  https://www.ilem.org.tr/2021-2022-egitim-donemi