Jandarma ve AFAD personeli teşekkür belgesi aldı

Jandarma ve AFAD personeli teşekkür belgesi aldı
Sel baskınlarının yaşandığı bölgede çalışmalara katılan tüm Jandarma ve AFAD personeline İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri verildi.

Dün Kastamonu’da düzenlenen programda konuşma yapan Kastamonu Valisi Avni Çakır,’’ Afetin ilk gününden itibaren 2 bine yakın Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı personeli, 800'e yakın Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı personeli görev aldı. Yine AFAD başkanlığına ait personel de sahada görev aldı. Yurdumuzun dört bir yanından gelen kamu kurumları ve STK'ların desteği ile ilçemizde temizlik çalışmalarını bitirdik” dedi.

İlçenin temizliğinin dışında jandarmanın, vatandaşların evlerinin taşınmasında da aktif görev aldığını hatırlatan Vali Çakır, “Vatandaşımıza sayenizde büyük bir moral ve güç verildi. Bu süreçte gösterdiğiniz başarı sizlerin evlatlarınıza, çocuklarınıza, dostlarınıza vereceğiniz en büyük şeref madalyası. Bu herkese nasip olmaz. Tarih devam ettiği müddetçe siz buradaki çalışmalarınızı büyük bir gurur ve onurla söyleyeceksiniz. Bu ananızın ak sütü gibi helal” ifadelerini kullandı.

Çakır, konuşmasının ardından Jandarma ve AFAD personeline belgelerini takdim etti.