Kosova’da Türkçe eğitim veren okullara kitap desteği

Kosova’da Türkçe eğitim veren okullara kitap desteği
TİKA’nın katkılarıyla İLESAM ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile Kosova ‘da Türkçe eğitim veren okullara kitap desteği sağlandı.

“3. Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı ve Kitap En Sağlam Köprüdür Konferansı” kapsamında 10.000 adet kitap Kosova’ya gönderildi.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirilen program ile Kosova’da Türkçe eğitim veren okul ve üniversitelere kitap dağıtımı yapıldı.

Kitapların Kosova genelinde Türkçe eğitimin verildiği ilköğretim okullarına, liselere ve Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi ile Hasan Priştina Üniversitesi’ne dağıtımı gerçekleştirildi.

Sembolik kitap teslim töreni, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Serkan Ceylan,  İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Yazar Sinan Yağmur, TİKA Priştine Program Koordinatörü Cihan Dinçer, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker ve öğretmenlerin katılımı ile Prizren Yunus Emre Enstitüsü’nde düzenlendi.