Ülkü Ocakları Genel Başkanından ABD’ye sert tepki

Ülkü Ocakları Genel Başkanından ABD’ye sert tepki
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, ABD’de Ülkü Ocakları hakkında terör soruşturması istenmesi sonrası açıklamada bulundu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın Temsilciler Meclisi'nde onaylanan "Bozkurtlar/Ülkü Ocakları"nın bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmasını öngören maddeye tepki gösterdi.

ABD’nin terör örgütü PKK/PYD ve YPG’ ye alenen silah ve teçhizat verdiğini ve FETÖ elebaşlarını ülkesinde himaye ettiğini belirten Yıldırım, ABD’nin ‘geçmişte olduğu gibi bugün de savaşlarda ölen milyonlarca insanın sorumlusu’ olduğunu söyledi.

ABD’nin ‘sözde’ müttefik olduğunun altını çizen Yıldırım, ’’Ülkü Ocaklarının araştırılması tasarısını hazırlayan Yunan kökenli Dina Titus adlı Türk düşmanı, Türk milletine karşı yürütülen faaliyetlerin başaktörü olarak yer alıyor. Okun geldiği yöne bakınca Türk milletine kurulan tuzakların hep aynı mahfillerden çıktığını görüyoruz’’ dedi.

Yıldırım, ‘’ Dina Titus, Azerbaycan’ın haklı mücadelesini verdiği Karabağ Savaşı’nda ‘Türk yapımı insansız hava araçlarında Amerikan teknolojisinin kullanımına ilişkin soruşturma’ talep ederek, Ermeni yanlısı bir tutum takınmıştı.
Titus, Türkiye’de üretilen İHA’ların ABD’nin çıkarlarını zora sokacağını belirterek ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk İHA’larına ilişkin kapsamlı rapor sunulmasını isteyen tescilli bir Türk düşmanıdır.
Ülkü Ocakları ile ilgili tasarıyı sunan Dina Titus’un, FETÖ'nün manevi oğlu Enes Kanter ile tasarı öncesi görüştüğünün ortaya çıkması Ülkü Ocaklarının içte ve dışta ne denli bir saldırı altında olduğunun açık bir göstergesidir’’ şeklinde konuştu.

Yıldırım, ‘’ Bu muhasım odakların; Türklüğün yegâne muhafızları, dünyayı titreten ecdadın torunları, insanlığın değer ve vicdan neferleri olan Ülkücüleri hedef alması bizleri hiç şaşırtmamıştır. Ülkü Ocaklarını hedefe koyanlara karşı Türk-İslam davamızı nizam-ı âlem uğrunda sürdüreceğiz’’ diyerek sözlerine son verdi.